Heybeliada Otel Yorum ve Şikayetleri Heybeliada Otel Tavsiyeleri En Uygun Heybeliada Otelleri
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Huzur için Büyükada

Büyükada Büyükada adından anlaşılmak üzere İstanbul’un en büyük adasıdır. 5.4 kilometrelik alana sahip olan Büyükada da ki evlerin çoğu yazlık olduğundan kış mevsimine göre yaz mevsiminde nüfus daha fazladır.

Büyükada da güneyde ve kuzeyde olmak üzere iki tepe bulunmaktadır. Güneyde ki tepe 203 metre yükseklikteki Yücetepe’dir. Kuzeyde ki tepe ise 164 metre yükseklikte bulunan Manastır Tepesi’dir.

Vapurdan iner inmez tarihi bir iskele ve çarşıdaki büyük meydanı kucaklar insanı. Çam ağaçları, kır kahveleri ve faytonlarıyla bambaşka bir dünyadır Büyükada.

İskelenin sol tarafında lokantalar yer almaktadır. Sağında ise Anadolu Kulübü’ne doğru uzanan yolda çay bahçeleri ve balıkçı barınakları yer alıyor. Cafelerin, birahanelerin ve midye tavacıların dizildiği karşınızdaki yol sizi çarşıya sokar. Tezgahlardaki ve dükkanlardaki ürünler taze ve oldukça kalitelidir.

Ada’da ki saat kulesinin sağ tarafında fayton durakları yer alıyor. Büyükada’yı gezmenin en eğlenceli yolu fayton turu yapmaktır. Faytonun diğer bir alternatifi ise kiralayacağınız bisikletle adayı etraflıca gezmek olacaktır.

Mükemmel denizi, birbirinden güzel sahil ve plajları, farklı konseptleri ve tarihi kültürüyle Büyükada genç yaşlı her kesime hitap ediyor.

Büyükada tarihiyle de ayrı bir yere sahiptir. Bizans zamanındaki İmparatorların otoritelerinin sarsılacağından endişe ettiklerinden dolayı yakın akrabalarını, devlet adamlarını ve muhalifleri hapsettirdikleri ve sürgüne yolladıkları ada olma özelliğini taşımaktadır.

Büyükada Kaptan-ı Derya Baltaoğlu Süleyman Bey komutasındaki Osmanlı donanması tarafından 17 Nisan 1453 yılında fethedilmiştir. Fetih diğer İstanbul adalarına nazaran daha uzun sürmüş; adanın fethiyle beraber demografik yapısı da değişmiş ve ada zamanla çok kültürlülüğün İstanbul’daki simgelerinden biri olmuştur. Kuşkusuz bunun en güzel örneği; cami, kilise ve sinagogların aynı toprak parçası üzerinde barış ve ahenk içinde bir arada olmasıdır.

Büyükada'ya İstanbul Şehir Hatları, İstanbul Deniz Otobüsleri, Mavi Marmara, Prens Tur, Dentur, Turyol firmaları düzenli olarak sefer düzenlemektedir. Bostancı, Kabataş ve Kartal’dan kalkan motorlar adaya ulaşım sağlamaktadır. Büyükada’ya sefer yapan firmalar genelde yaz ve kış olarak 2 tarife kullanmaktadır. Bu seferlerin sıklığı da hafta içi ve hafta sonu günlerde değişmektedir.

 

Gap Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Tur Kampanya ve Fiyatları'ndan haberdar olmak için üye olun.
17 Mart 2018 - 16:37

Tatilman Tatil Danışmanı
The Prince Hotel Büyükada
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Büyükada Konaklama
Karadeniz Turları
Anket
Tatil için en çok tavsiye ettiğiniz Ada?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 40 konuk çevrimiçi
Son Yorumlar
  • nuri kas
    merhaba ben fiyatınızı ögrenmek istiyorum günlük Devamı
Seo Fiyatları

Fotoğrafçılık Kursu

Heybeliada Gün Batımı
Heybeliada Gün Batımı
Gün batımının en güzelini izleyerek mehtabın doyumsuz keyfini çıkarabilirsiniz.
Heybeliada Sanatoryumu
Heybeliada Sanatoryumu
Ada’nın en önemli tarihi dokusu olan sanatoryum gezilecek yerlerin ilk sırasında gelmektedir.
Heybeliada Restoranları
Heybeliada Restoranları
Denize nazır şık restoranlarda muhteşem rakı - balık keyfini yaşayabilirsiniz.
Heybeliada otelleri
Heybeliada otelleri
Dekoratif tasarımları ile Heybeliada otellerinin huzur dolu atmosferinde dinlenebilirsiniz.
Heybeliada Pansiyonları
Heybeliada Pansiyonları
Doğa ile baş başa kalarak oksijen depolayacağınız tatilleri ada pansiyonlarında yaşayın.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Heybeliada Otelleri © 2012-2015
Heybeliada'nın en iyi otel ve pansiyonları